Triflex ProDetail

 Izolacje bezszwowe płynnymi tworzywami sztucznymi.

 

 Triflex jest wiodącym producentem płynnych tworzyw sztucznych w Europie. Technologia ta umożliwia wykonanie izolacji przeciwwodnych w miejscach o wyjątkowo skomplikowanych kształtach lub miejscach narażonych na silne odkształcanie podłoża np. w obrębie dylatacji czy połączeń różnych materiałów stosowanych w budownictwie np. szkło – beton. Jest również niezastąpiona w wykonywaniu "dyskretnej" izolacji elementów z betonu architektonicznego. Poprzez całopowierzchniowe połączenie z podłożem i wzmocnienie z włókniny uzyskuje się trwałą , elastyczną powłokę odporną na wszelkie niszczące czynniki występujące na dachach, tarasach czy balkonach:

  • promieniowanie UV i IR,
  • hydrolizę (rozpuszczanie izolacji przez wodę),
  • przerastanie korzeniami,
  • algi,

 izolacja detali Triflex

na zdjęciach: obróbka bezszwowa wspornika na dachu, fragment cokołu na balkonie i izolacja żywicą elementu z betonu architektonicznego

 

 

 

 

W ofercie Triflex posiada również płynne tworzywa do wykonywania nawierzchni – balkonów, tarasów. O tym więcej tu.

 

Dlaczego Triflex?

Przede wszystkim – jakość. Produkty Triflex  umożliwiają wykonanie trwałej i odpornej izolacji w najkrótszym czasie. Po 15min. od zakończenia aplikacji powierzchnia jest odporna na deszcz. Po następnym kwadransie osiąga pełną wytrzymałość.

Gdzie tajemnica?

W składzie chemicznym  większość żywic używanych w systemach hydroizolacji tej firmy to   PMMA (polimetakrylan metylu). W przeciwieństwie do innych produktów wiążących poprzez „odparowanie”, tutaj proces reakcji utwardzania rozpoczyna dodanie katalizatora. Czas obróbki 10min... i nie ma „przerw na papierosa”!

 

Gdzie się sprawdza?

Bautas AG

We wszystkich skomplikowanych miejscach (patrz: miejsca trudne). W mniej skomplikowanych – tam, gdzie to wg. nas jest „ekonomicznie uzasadnione”... Bo o ile zastosowanie na dachach płaskich i to o znacznych powierzchniach w niektórych krajach na inwestorze wrażenia nie robi    to u nas raczej wręcz przeciwnie...

 

Kompleksów jednak nie mamy – na zdjęciu patent ze Szwajcarii, pokrycie stropu z papy SBS   izolacja attyki i wpustów żywicą. 

Ekonomia granic nie zna!