Dachy zielone.zinco green roof

Znane są od czasów wiszących ogrodów Semiramidy, jednak znaczący postęp w ich zakładaniu nastąpił dopiero w latach 60 ubiegłego wieku – dzięki firmie Zinco. Od tego czasu technologia dachów zielonych stale się rozwija  - zwłaszcza tam, gdzie wprowadzane są opłaty za korzystanie z kanalizacji deszczowej!  Ci którzy mają dach „zatrzymujący” wodę opadową – płacą mniej! I im bardziej rozbudowana zieleń, tym mniej...

 

Najprostszym dachem zielonym jest dach ekstensywny – grubość substratu to 5cm.trawnik na dachu

Bardziej okazały – to średnio intensywny – minimalna warstwa wegetacyjna to 10 cm np. pod niektóre byliny, dla trawnika – 14cm, dla krzewów i drzew - od 50cm wzwyż. Górna granica nie istnieje.

Niestety, chcąc mieć taki taras trzeba się o to zatroszczyć już na etapie projektowania budynku – minimalne dodatkowe obciążenie to ok. 100kg/m2 pomnożone przez powierzchnię daje już całkiem „niezły” wynik a  donice z krzewami potrafią ważyć powyżej 700kg.

 

Co jest ważne przy zakładaniu? Właściwe rozwiązania,  sprawdzone materiały i... doświadczenie. A my najlepsze mamy właśnie z system Zinco.

Na przestrzeni ostatnich lat ilość dachów zielonych bardzo się zwiększyła i  prawie każdy z producentów z branży „dachy” ma w swojej ofercie „coś” z tym związanego – najczęściej jednak byle jakiej jakości lub niekompletną ofertę.

Owszem, znane są nam też firmy, które z Zinco mogą konkurować – szanujemy je, ale w uczuciach jesteśmy stali.

Zwłaszcza, że ceny zbliżone...