Wszystkie prace wyceniamy indywidualnie - porady i rozwiązania szczegółowe również.

Nie ma dwóch takich samych tarasów ani dachów a na cenę mają wpływ:

powierzchnia, ilość przejść przez stropy lub ściany i ich rozmiar (przewierty), ilość i jakość montażu drzwi tarasowych, świetlików, balustrad, możliwość zastosowania elementów typowych (wpusty, kratki, wsporniki) lub konieczność rozwiązań nietypowych, ewentualne prace rozbiórkowe i inne przeróbki, "dostępność" placu budowy.

Z doświadczenia wiemy, iż zawsze najtańszą opcją jest kontakt z nami już na etapie projektu...

Zaś co do samych materiałów - nie odbiegają cenowo od porównywalnych jakością bitumów (nie myślimy o promocjach marketowych - porównujmy porównywalne!).


- "A czy może być taniej?"  Zawsze może!  - tu nasze ulubione cytaty:

 

  "Nie ma rzeczy na świecie, której nie można trochę gorzej wykonać i trochę taniej sprzedać a ludzie, którzy patrzą tylko na cenę zawsze będą ofiarami takich poczynań. Niemądrze jest zapłacić za dużo, ale jeszcze gorzej jest, gdy zapłaci się za mało.

Jeżeli zapłaci się za dużo można stracić trochę pieniędzy i to wszystko.

Jednakże, jeżeli zapłaci się za mało, wtedy czasem można stracić wszystko, ponieważ zakupiony przedmiot może nie wypełnić przeznaczonych mu funkcji.

Reguła gospodarki nie dopuszcza, żeby za małą cenę otrzymać dużą wartość. Wybierając najtańszą ofertę trzeba uwzględnić koszty ryzyka...

Gdy się to zrobi, wtedy nie ma się już tyle pieniędzy aby kupić coś lepszego..."

  John Ruskin (1819–1900)

angielski pisarz, malarz i poeta, ale najbardziej znany jako krytyk sztuki i krytyk społeczny. Jego inne przypadłości są nam znane, ale cytat dobry... Ale w zasadzie Ameryki nie odkrył, bo na podobny temat napisał rozprawę niejaki Mikołaj Kopernik w 1526r ("o wypieraniu lepszego pieniądza gorszym"). Nie wiedzieć czemu teoria nosi nazwę Kopernika-Greshama, choć Gresham w 1526 miał zaledwie 7 lat. Ale może był zdolny - bo z bankierskiej rodziny...

 

 


"Złość z niewłaściwych rozwiązań trwa dłużej, niż radość z niskiej ceny"

prof. Alfred Haack, STUVA, Kolonia  (jemu ufamy -  zajmuje się budową tuneli...)